Je tady další porce inspirace k pozornému a soustředěnému poslechu. A tentokrát je to skutečná kytarová lahůdka. Mark Knopfler & Chet AtkinsInstrumental Medley.

Britského kytaristu, skladatele a zpěváka Marka Knopflera není třeba představovat, na Kytarové snídani už jsem doporučoval jeho superhity Brothers in Arms a Sultans of Swing. A další určitě časem přibudou. Chet Atkins byl jedním z největších velikánů country kytary. Hrál snad s každým, kdo v druhé polovině století v country něco znamenal. Napsal a natočil spoustu náročných a krásných skladeb, často ovlivněných jazzem a swingem. Jeho jedinečný styl hraní prsty, kdy palec střídá basové struny a hraje rytmus, zatímco ukazováček, prostředníček a prsteníček přidávají harmonii a melodické vyhrávky, dnes všichni více či méně nedokonale kopírujeme. Tím nejlepším a nejznámějším „žákem“ Cheta Atkinse je fenomenální australský kytarista Tommy Emmanuel.

Na níže odkazovaném vystoupení z roku 1987 zahrál Mark Knopfler a Chet Atkins parádní směsku dvou písní. I’ll See You in My Dreams, populární hit ze zlatých časů jazzových orchestrů a Imagine Johna Lennona v jednoduché a přesto nádherné aranži.