Dnešní Tip k poslechu je mimořádný. Není totiž obvyklým upozorněním na zajímavou skladbu, ale spíš výzvou k podpoře zajímavé kapely. Fukanec – Smím prosit?

Fukanec je folková kapela z Nového Města nad Metují. Hrají akustické melodické písničky z pera autorky a kapelnice Pavly Tymelové. A nejsou to žádní začátečníci. Za dvanáct let společného hraní posbírali velkou spoustu zkušeností a také řadu cen z nejrůznějších soutěží. Mimo jiné vyhráli i loňské Východočeské kolo Porty v Pardubicích. Odměnou byl den v profesionálním nahrávacím studiu. A tak vznikla nejen nahrávka skladby Smím prosit?, ale také záměr natočit první desku. Desku, na jejíž dokončení chybějí peníze.

Sestava kapely doznala v posledním roce malých změn, s Fukancem začal hrát Radek Bartoš, sám bezesporu talentovaný skladatel a písničkář. V nahrávce Smím prosit? vypomáhá na dobro skvělý Honza Kouba.

Téhle partě fandím, pokud máte rádi melodický folk, zvažte také příspěvek na dokončení desky. Určitě bude výborná. A Fukanec si to zaslouží. A neváhejte, do konce kampaně zbývá už jen pár dnů.