Přesně po týdnu je tady další inspirace k pozornému a soustředěnému poslechu. A je to pecka. Rod Stewart & Amy Belle – I Don’t Want to Talk About It.

Skladbu I Don’t Want to Talk About It napsal a nahrál Danny Whitten, kytarista doprovodné rockové kapely Neila Younga Crazy Horse. Danny Whitten byl těžce závislý na heroinu a své démony nepřemohl. Rok po vydání I Don’t Want to Talk About It ho musel Neil Young z kapely vyhodit, protože nebyl schopen hrát ani základní rytmickou kytaru. Neil dal Dannymu padesát babek a letenku do Los Angeles. A Danny zemřel ještě tu noc, předávkoval se kombinací diazepamu a alkoholu.

Zůstalo po něm jen pár písní, včetně I Don’t Want to Talk About It. Tu ale skutečně proslavil až Rod Stewart. Anglický rocker je totiž nejen vynikajícím autorem, ale má i nos na výběr coverů, které dokáže svým zastřeným chraplákem výtečně zazpívat.

Na koncert v Royal Albert Hall v Londýně v roce 2004 si Rod Stewart přizval Amy Belle. To není žádné velké jméno, Amy Belle si buď Rod Stewart sám, nebo snad nějaký jeho známý, všiml teprve pár dní před koncertem, když zpívala a hrála na kytaru před stanicí metra v Glasgow. Mladá písničkářka se tak rázem ocitla z ulice rovnou na pódiu jedné z nejslavnějších koncertních hal, před osmi tisíci fanoušky i před objektivy filmových kamer – z koncertu byl pořizován záznam pro vydání DVD One Night Only! Rod Stewart Live at Royal Albert Hall.

Amy Belle to zvládla fantasticky. A Rod Stewart samozřejmě hodně pomohl. Její nejistota, ale i krása (ostatně, na krásné ženy má Rod stejně dobrý nos jako na covery), skvělý zpěv a Rodova instinktivní práce s diváky, daly vzniknout jedinečnému zážitku.