Minule jsem sliboval, že se s pravidelností Tipů k poslechu polepším. Stále se mi to úplně nedaří, ale tentokrát mám dobrou výmluvu – byl jsem na cestách a prakticky bez přístupu k internetu. Příště už to bude určitě lepší. Takže téměř po třítýdenní pauze je tady další inspirace k pozornému a soustředěnému poslechu. Mike Massé a Jeff Hall – Africa (cover).

Skladbu Africa napsal počátkem osmdesátých let David Paich pro rockovou formaci Toto. Spoluhráči nijak nadšení nebyli a Africa málem skončila v koši. Ale co na tom, že text možná nedává tak úplně smysl a písnička byla pro skvělé muzikanty z Toto protivně jednoduchá. Úvodní klávesový riff a řádek z refrénu I bless the rains down in Africa jsou natolik chytlavé, že ze skladby byl rázem obrovský hit.

Africa se dočkala mnoha předělávek. V roce 2010 ji v jakési poloprázdné pizzerii v Utahu předvedl Mike Massé. Mike v pizzerii většinou hrával sám, ale v tomto případě ho na basu doprovodil Jeff Hall, ovšem aniž by skladbu měli pořádně nacvičenou. Po určitém váhání nad surovou nahrávkou ji Mike Massé umístil na YouTube. Záznam písně v jednoduché akustické aranži a se skvělým zpěvem znamenal zlom v jeho hudební kariéře.