Zhruba po dvou týdnech je tady další tip k pozornému a soustředěnému poslechu. A možná nejen k poslechu, ale i k následnému hraní. Kytarová dílna Romana HorkéhoČas rozchodů.

Roman Horký hraje s Kamelotem už 37 let a řada jeho písniček skoro zlidověla. Skladby jako Zachraňte koně, Honolulu, Země antilop, Zrození hvězd nebo Psáno na březové kůře se často hrají po hospodách. Nutno ale přiznat, že většinou jen velmi volnou nápodobou. Protože jestli je pro bohatou tvorbu Romana Horkého něco typické, tak jsou to složitější harmonické postupy a dlouhá rychlá kytarová sóla. Zahrát Kameloty tak jako Roman Horký, zvládne jen málokdo.

Možná už Romana Horkého přestaly bavit věčné dotazy, jak to hraje. Projekt Kytarové dílny je každopádně unikátní. V kolekci čtyř DVD (další dvě se připravují) sám autor podrobně rozebírá 28 skladeb – harmonii, doprovody, prstoklad, sóla, všechno. DVD nejsou úplně levná, ale nadšení kytaristé by váhat neměli. Koupit se dají i jednotlivé skladby – přímo na stránkách Kytarové dílny.

Čas rozchodů je upoutávkou na Kytarovou dílnu, jednou ze dvou skladeb dostupných zdarma. Tak ji zkuste.